2011. május 11.
Láthattuk a március 15-i ünnepségek képeit a televíziókban, ahol a Fidesz-KDNP-n kívül a jelenlegi parlamenti pártok csak kisebb illetve igen szerény számú szimpatizánst vonzottak, viszont egy sima interneten szerveződött csoport több tízezer embert volt képes egybegyűjteni.
Ez tehát az első aspektusa a következő választási küzdelemnek. Ki fogja azokat képviselni, akik manapság nem találnak maguknak a jelenlegi kormánypárttal szembeni alternatívát?
A második aspektusa a versenynek, hogy ki fog az egyes verenyzői csoportok (pártok) élére állni, mint az ország vezetésére alkalmas és érdemes miniszterelnök jelölt.
A baden-württembergi német tartományi választások óta Schiffer András egyértelműen úgy viselkedik közszerepléseiben, mint Magyarország jövőbeni miniszterelnöke, és nem is rejti véka alá azon álláspontját, hogy a Fidesz-KDNP leváltható a kormányzásról, sőt akár 1/3 alá is szorítható lesz.
A szocialisták háza táján nagy a kavarodás. Ott van a jelenlegi pártelnök Mesterházy Attila, aki koránál fogva megfelelő jelölt lenne egy elkövetkezendő miniszterelnökség ellátására. Ott van Gyurcsány Ferenc, aki ugyan nem ad egyértelmű válaszokat arra, milyen ambíciói vannak, de sejthető, hogy be akar szállni a ringbe és revansot akar venni Orbán Viktoron a csúfos és megalázó vereségért.
A mai sajtóhírek a Demokrata Párt megalakulásáról és esetleges fúziójáról az MSZP-vel vagy éppen ellenkezőleg az MSZP-ből kilépők befogadásáról helyreteszi azt a kis hírt, ami szintén a napokban jelent meg.
Bajnai Gordon zárt körben előadást tartott egyetemistáknak. Az előadást intereneten szervezték, előzetesen regisztrálni kellett, nem volt sajtónyilvános.
A Demokrata Párt színrelépésével – és annak az esélyével, hogy Gyurcsány Ferenc elhagyja a Magyar Szocialista Pártot megüresedett egy hely az MSZP-n belül a miniszterelnök jelöltségre és Bajnai Gordon megtette a jelöléséhez szükséges első lépést.
A verseny a 2014-es választásokra elkezdődött.