2012. március 7.
“Abból, hogy valaki a kereszténységre hivatkozik, vagy bármit abból vezet le, még nem lesz igaza, sőt lehet, hogy elmebeteg” írja Tóta W. Árpád a hvg.hu-n megjelent cikkében.
Keith O’Brien kardinális, a skót katolikus egyház feje feltehetőleg nem olvasta Tóta W cikkét mégsem hivatkozott a kereszténységre, amikor nyilt levelet írt az egyneműek házasságának kérdésében.O’Brien püspök formailag csak a skót egyház feje, Angliának és Wales-nek külön érseke van, mégis az Egyesült Királyságot csak ő képviseli a pápaválasztó zsinaton. Így tehát Nagy-Britannia legmagasabb rangú katolikus főpapja nyilvánított véleményt. De nem először tette ezt.
Skóciában már 2011 szeptembere óta a törvényalkotást megelőző ‘társadalmi egyeztetés’ folyik arról, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolaton túl, az azonos neműek házasságot is köthessenek, ennek során a püspök többször is hangott adott nemtetszésének.
O’Brien püspök nyilt levele a The Sunday Telegraph 2012. március 4. számának 2. oldalán került leközlésre, melyet az újság első oldalának első cikke külön elemez. A skót főpap azon a jogon szólhatott bele az angol parlamenti vitába, hogy a kérdésben a skót képviselők is szavazhatnak.
Nos tehát mit mondott a főpap, a keresztéynségre hivatkozás nélkül?
Körülbelül ugyanazt, amit a mosmaiorum.blog.hu által megszólaltatott német alkotmányjogász Paul Kirchhof. A család egy férfi és egynő közössége, mely kötelékből gyermekek születnek. Érvelése szerint a házasság és a család sokkal régebben fennáll, mint maga az állam vagy az egyes kormányok és ezért egyes véleményalkotó csoportok nem akarhatják, hogy ez a viszonyrendszer átfogalmazódjék. És itt jön a nem-kereszténységre való utalás.
Az ENSZ Emberi Jogok Egyetemes Chatájának 16 §-a házasságot, mint férfi és nő közötti kapcsolatot határozza meg.
Kell-e ennél több? Végül is az ENSZ Emberi Jogok Egyetemes Chartája a világ összes államának álláspontját tükrözi, azaz az egész emberiség véleményét és összegyűjtött tapasztalatát. 6 milliárd ember nem tévedhet.