2012. október 29.
A The Financial Times a címlapon közölte a hírt a 2012. október 22. lapszám londoni kiadásában, majd a 8. oldalán hosszan foglalkozott azzal, hogy valószínűleg nem lesz az Európai Biztottság által kötelezően elrendelt női kvóta a tőzsdén jegyzett vállalatoknál (Clash in EU over female board quotas by James Fontanella-Khan).
A cikk kiemeli, hogy a jellemzően liberális (baloldali) kötődésű biztosok között nagy vitát keletkeztetett a kötelező nagyvállalati női kvóta bevezetése. A Bizottság 26 biztosa közül 11 biztosan ellene van a Viviane Reding által jegyzett tervezet bevezetésének, míg csupán négy biztos támogatja azt teljes mellszélességgel. Az újság kiemeli, hogy a Bizottság döntéseit Barroso elnöksége alatt mindvégig konszenzusos alapon hozta meg, de ha szavazni lenne szükséges ebben a kérdésben, akkor az egyszerű többség döntése lenne kötelező (jelen állás szerint elutasítás). A cikk felhívja arra is a figyelmet, hogy egy esetleges elutasító döntés súlyos vereség lenne Viviane Reding számára, aki maga jegyezte az előterjesztést és nagyon nagy jelentőséget tulajdonít a kérdésnek. Ennek érdekében nem sajnált politikai és morális támogatást szerezni az előterjesztésnek.
Korábban itt a Női Lobbyban már foglalkoztunk ezzel a témával és ismertettük a kötelező kvóta ellenzőinek listáját. A bevezetést ellenzők listáján a Biztottság legfontosabb pozicióit betöltő nők vannak, melyek hazájában többségében valamilyen módon már szabályozva van a női vezetők alkalmazásának kérdése, mely talán meglepő is lehet. Az ellenzők között van Neelie Kroes, Lady Ashton, Connie Hedegaard, Maire Geoghegan-Quinn, Cecilia Malmström. A négy támogató biztos egyike Andor László magyar biztos a finn Ollie Rehn és az olasz Antonio Tajani és a francia Michel Barnier mellett. A Bizottság azon tagjai, akik eddig nem fejtették ki álláspontjukat a várakozások szerint vagy tartózkodnak a szavazástól vagy ellene kívánnak szavazni.